Alb'swiss TV
Lajme

20 pacientë në gjendje të rëndë me koronavirus në Spitalin e Pejës

20-paciente-ne-gjendje-te-rende-me-koronavirus-ne-spitalin-e-pejes

112 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 20 në gjendje të rëndë.

112 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Nga këta pacientë, 2 janë në respiratorë, 87 në oksigjeno-terapi, ndërkohë që siç ka bërë të ditur ky Spital, 20 pacientë janë në gjendje më të rënduar.

“8 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit me Covid-19. 112 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 2 Pacientë janë në Respirator, 87 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 20 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftim.

Të ngjajshme

Publikohen pamje, ky është i dyshuari për plagosjen e tre personave në Pejë

albswiss.com

“Klinikat Covid”, flasin protagonistët për momente të vështira dhe sfiduese

albswiss.com

Rritet ndjeshëm numri i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë

albswiss.com