fbpx
Alb'swiss TV
Basketboll Sport

Kosova sot zhvillon ndeshjen kundër Hungarisë

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, u-16, sot përballet me Hungarinë
Ndeshja zhvillohet në kuadër të kampionatit Europian, divizioni B, që po mbahet në Bosnie.
Ndeshjën e kaluar, Kosova e fitoi me rezultatin 83:73, kundër Zvicrës.
Kujtojmë se pjesëmarrja e Kosovës në këtë kampionat ishte në dyshim për shkak se Bosnia hezitoi t’i pajiste me viza djelmoshat tanë./Lajmi.net/

Të ngjajshme

PSG interesohet për Paquetan e Milanit

albswiss.com

Inter – Lyon, formacionet zyrtare

admin

Në “Camp Nou” Inter tund rrjetën i pari (VIDEO)

albswiss.com

Barcelona e vendosur ta shkëmbejë Griezmannin me Neymarin

albswiss.com

Shaqiri: Nuk erdha nga një familje e pasur, babai im ishte punonjës i rrugëve dhe gjithashtu u përkujdes për familjen tonë në Kosovë

admin

Kosova shënon fitoren e parë në Kampionatin Evropian, mposht bindshëm Armeninë

kushtrim
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!