fbpx
Alb'swiss TV
Basketboll Sport

Basketboll: Duel spektaktolar në Prishtinë, Kosova pëson krejt në fund nga Maqedonia

Një duel spektakolar është zhvilluar sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë në basketboll, me ekipin mysafir  që rrëmbeu fitoren në sekondat e fundit të ndeshjes.
Ndeshjen e sotme në kuadër të parakualifikimeve për evropianin e vitit 2021 më mirë e nisi Maqedonia, që e përfundoi çerekun e parë me rezultat 16-20. Çereku i dytë ishte më i ekuilibruar dhe përfundoi me 13:14 në të mirë të mysafirëve.

Ndërsa, Kosova shpërtheu në çerekun e tretë që e fitoi me rezultat prej 20-14. Gjerësa,  në çerekun e fundit fati ishte në anën e mysafirëve, që realizuan fitore në sekondat e fundit të ndeshjes me rezultat 73-76.
I jashtëzakonshëm në përballjen e sotme ishte Dardan Berisha me 32 pikë. E mirë luajtën edhe Lis Shoshi e Erjon Kastrati. Ky i fundit, në fund të ndeshjes pësoi një lëndim, në dukje mjaft i rëndë.
Te Maqedonia lojtarët më të mirë ishin Bojan Trajkovski dhe Damjan Stojanovski.
Ndeshjen e ardhshme Kosova e luan në udhëtim te Rumania më 29 nëntor të këtij viti./albswiss.com/m.b/

Të ngjajshme

Drejtori i Barcelonës: Jemi afër marrëveshjes për Neymarin

albswiss.com

Rikuperohet Milot Rashica

albswiss.com

Manchester City fiton në Liverpool dhe mban hapin e “The Reds”

albswiss.com

Një himn i gabuar që kushton shtrenjtë, UEFA merr vendimin për Francë-Shqipëri

albswiss.com

Ultrasit e PSG-së me paralajmërim për Neymar (VIDEO)

albswiss.com

Olmo zbulon bisedën që pati me Guardiolan

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!