fbpx
Alb'swiss TV
Media sociale Teknologji

Facebook, tani i gatshëm edhe për video komunikim

Pajisjet mendohet të kenë kamera IA me kënde të gjera që mund t’ju ndjekin nëpër dhomë apo zyrë, kështu që mund të bisedoni me miqtë dhe familjen edhe gjatë kohës që jeni duke pastruar dhomën tuaj ose duke bërë diçka tjetër.

Facebook më në fund do të zbulojë pajisjen e saj për video chat të quajtur “Portal” javën e ardhshme.

Fillimisht u tha se kompania duhej ta prezantonte pajisjen gjatë konferencës së saj vjetore F8 në Maj, por zbulimi u shty për shkak të të gjitha skandaleve që rrjeti social u përball gjatë disa muajve të fundit, raporton Alb’swiss TV.

Tani, rrjeti social duket se është gati të prezantojë pajisjen në dy versione. Më e madhja prej tyre do kushtojë rreth 400 dollarë, ndërsa ajo më e vogla do të kushtojë afërsisht 300 dollarë./albswiss.com/

Të ngjajshme

Telefoni i parë me 10 giga RAM pritet të del në treg

admin

Instagram vjen me një ndryshim të papritur

albswiss.com

Bashkohen prodhuesit e automjeteve në “garën globale” për prodhimin e ventilatorëve

albswiss.com

WhatsApp: Hakerët kanë sulmuar përdoruesit në iPhone dhe Android, përmes kodit

admin

Telefoni më i popullarizuar në botë

albswiss.com

Gjigantët teknologjikë luftojnë tentimet e Iranit për shtrirje të propagandës

admin
error: Content is protected !!