fbpx
Alb'swiss TV
Automobile

BMW X6 zbulohet para debutimit zyrtar

BMW X5 i ri sapo ka dalë në shitje, por tani edhe gjenerata e re e X6 është duke u testuar e pritet të debutojë në fund të 2019-ës.

Ashtu sikur edhe X5, Mk2, edhe X6 do të kalojë në platformën e re të BMW-së të quajtur CLAR, e cila ka një arkitekturë që përdoret edhe nga modelet e reja të Serisë 5 dhe Serisë 7, transmeton koha.net.

Ky model pritet të ketë linjën e motorëve duke filluar nga xDrive30d, M60d, si dhe ai hibrid xDrive45e në bashkëpunim me një motor elektrik.

Ende nuk dihet data e fillimit të prodhimit të X6 të ri, por pritet të jetë nga mesi i 2019-ës./albswiss.com/

Të ngjajshme

Bosi i kompanisë së sigurimeve: Qytetarëve që vonohen në regjistrim, t’i shkatërrohet vetura

admin

Shqiptari bën çmendurinë në Zvicër, paguan 36,400 franga për një parë targa të veturës

admin

Shefi i Rolls-Royce: Pa BMW-në nuk do egzistonim

admin

Honda me makinë që lëvizë vet edhe nëpër terrene të vështira (Video)

admin

Kinezët ‘zbarkojnë’ në SHBA, prodhojnë makina elektrike sportive (Foto)

admin

Kështu duket BMW X3 M i ri

admin
error: Content is protected !!