fbpx
Alb'swiss TV
Francë

Franca shpallë shkallën më të lartë të rrezikut për terror

ë martën në tregun e krishtlindjeve në Strasburg një 29-vjeçar qëlloi duke vrarë katër vetë dhe plagosur disa të tjerë.
Policia është në kërkim të tij, bëhet e ditur, se ai ka qenë i dënuar edhe më parë në Gjermani.
29 vjeçari ishte në fokusin e policisë dhe konsiderohej si islamist i rrezikshëm edhe më parë, madje të martën në mëngjes ka pasur një urdhërarresti për të, por ai nuk u gjend në shtëpi, sipas televizionit, France Info.
Ky person ka qenë i dënuar më parë edhe në Gjermani për vjedhje dhe është dëbuar në vitin 2017 në Francë.
Presidenti francez, Macron thirri në Paris një mbledhje urgjente të kabinetit të sigurisë, ku morën pjesë si kryeministri Edouard Philipe edhe ministrja e Mbrojtjes, Florence Parly. Qeveria franceze ka shpallur shkallën më të lartë të rrezikut të terrorit në Francë.

Të ngjajshme

Parlamenti i Francës ndalon përdorimin e telefonave nëpër shkolla

admin

Francë : Restoranteve dhe Hoteleve u mungojnë mbi 130 mijë punëtor!

admin

Shqiptari ther për vdekje një person dhe plagos një tjetër në Francë

admin

Shembulli Arbresh, të bëhet lajtmotivi kryesor për tërë mërgatën tonë!

admin

Francë: Dëbim dhe dhunë e ushtruar ndaj një familje kosovare!

admin

Fotolajm: Kryetari Haliti nderoi me dekoratë Shoqatën “Iliria” nga Saint-Julien i Francës

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!