fbpx
Alb'swiss TV
Lajme

Zgjedhjet për Kryetar shteti do të shpallen në shkurt të vitit 2019. Kush do ta zëvendësojë Ivanovin?

Loading...

Kryekuvendari Talat Xhaferi ka bërë të ditur se zgjedhjet për Kryetar shteti do të shpallen më 2 apo 3 shkurt të vitit që vjen, përcjell Telegrafi Maqedoni.
Sipas tij, mandati i Kryetarit të tanishëm, Gjorge Ivanov, mbaron më 2 maj të vitit që vjen, dhe se ai nuk ka interesim për t’u futur në garë.
I pari i Kuvendit shprehet se do të mbetet në këtë pozitë që është, duke shtuar se zgjedhja e Kryetarit të shtetit përmes Kuvnedit mund të bëhet vetëm nëse ka pajtim të partive politike dhe një ndryshim të ri kushtetues

Loading...

Të ngjajshme

Lutfi Hazirit i dalin rezultatet e koronavirusit

albswiss.com

Thaçi asnjë fjalë për skandalin e njohjes nga Xamajka

albswiss.com

“Unë vetë jam me kancer, djalin e humba prej të ftohtit… s’kisha para t’i bëja një foto sa për ta kujtuar

albswiss.com