fbpx
Alb'swiss TV
Gjermani Lajme

Borë e madhe në Gjermani, bllokohen rrugët

Moti i keq po mbretëron në Gjermani.
Reshjet e borës kanë mbuluar rrugët të cilat janë bërë vështirë të kalueshme.
Sipas disa pamjeve, shihet se nga bora është bllokuar rrugët qytetin e Mynhenit.
Për pasojë, një kamionë gjatë mbrëmjes së sotme ka rrëshqitur duke bllokuar rrugën.
Derisa, policia dhe njësia e zjarrfikësve gjendën në vend të ngjarjes dhe po mundohen të bëjnë tërheqjen e kamionit të bllokuar.
Në anën tjetër shumë mërgimtarë sot janë nisur për në vendet ku jetojnë.
U bëhet thirrje atyre që të kenë kujdes gjatë rrugës për shkak të motit jo të mirë dhe me reshje bore që po mbizotëron këto ditë. /Indeksonline

Të ngjajshme

Ministri Vitia tregon pse nuk po hapen xhamitë

albswiss.com

Iu shua i shoqi nga tërmeti, Klotilda Greku dhe e bija bëhen me shtëpi të re

albswiss.com

Pallaska tregon tetë hapat që duhet ndjekur për të shkuar te krijimi i qeverisë

albswiss.com

Çudira shqiptare, punonjësi i OSHEE habitet nga ajo që gjen poshtë tjegullave të shtëpisë.

albswiss.com

Shyrete Behluli e bën të qajë babain e nusës, ky ja mbush duart me bakshishe (VIDEO)

albswiss.com

Këtyre kategorive do t’i ulen pagat me vendimin e Kurtit

albswiss.com
error: Content is protected !!