fbpx
Alb'swiss TV
Automobile

Prodhuesi i njohur i makinave elektrike është në telashe

Ditën e Premte Tesla tha se do të shkurtonte mijëra vende pune për të ulur kostot dhe rritur prodhimin e veturës Model 3.
Që nga fillesat e saj kompania ka dështuar të ruajë një fitim të qëndrueshëm.
Shefi ekzekutiv i kompanisë bëri të ditur se 7% e fuqisë punëtore do të shkurtohet.
Sipas Elon Musk po bëhet çdo ditë e më e vështirë për Teslan. Ajo e ka të pamundur të zhvillojë dhe krijojë teknologji të reja të cilat shiten me çmimet e makinave konvencionale.
Ai tha se makinat Tesla ende janë shumë të shtrenjta për shumicën e njerëzve.
Kompania numëron 45,000 punonjës dhe 3,000 prej tyre do të largohen .

Të ngjajshme

Bugatti prezantoi modelin mbresëlënës Centodieci

admin

Rikthehet Opel

admin

Ja se si një Aston Martin DBS Superleggera punon si një vetur dimri

admin

Top Gear për veturën që flet shqip: Ofron më shumë se sa çmimi, nota 9/10

admin

Musk zgjidh problemin e trafikut të dendur, prezanton tunelin në të cilin veturat mund të lëvizin me 240 km/h (Video)

admin

Arrin Aventador SVJ ekstrem

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!