fbpx
Alb'swiss TV
Automobile

Kështu duket BMW X3 M i ri

Prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, BMW, në shtator të vitit të kaluar gjatë garës DTM në Nurburgring ka paraqitur SUV-ët e maskuar X3 M dhe X3 M, ndërsa para promovimit zyrtar janë shfaqur disa fotografi të X3 M të ri.
Në kofanon e këtij BMW X3 M të ri, gjendet motori 3.0-litër M TwinPower Turbo me kapacitet prej 450 kuajfuqi, transmeton Koha.net. Po ashtu, X3 M i ri do të jetë në dispozicion edhe me paketën “M Competition” e cila e bën këtë SUV të ri me kapacitet prej 475 kuajfuqi.
Gjithashtu, X3 M i ri thuhet se do të vijë me marshin automatik prej 8 shpejtësive, sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat – M xDrive, paketën “M” për aerodinamikën, pasqyrat “M”, amortizatorët sportiv, frenat “High-Performance”, rrotat “M” nga alumini, sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, si dhe interier me ulëset sportive dhe timonin “M”.

Të ngjajshme

Teknologjia e lartë në Subaru, detekton nëse shoferi është i lodhur

admin

Bosi i kompanisë së sigurimeve: Qytetarëve që vonohen në regjistrim, t’i shkatërrohet vetura

admin

Shqiptari bën çmendurinë në Zvicër, paguan 36,400 franga për një parë targa të veturës

admin

Kinezët ‘zbarkojnë’ në SHBA, prodhojnë makina elektrike sportive (Foto)

admin

Adhuruesit e Porsche-së do mbesin gojëhapur kur të shohin selinë e re të Porsche

admin

Spiunohet Mercedes E-Class, ndaloi testimin që të merrte derivate (Foto)

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!