fbpx
Alb'swiss TV
Futboll

Salah zgjedhet lojtari më i mirë për muajin janar në Premier League

Mohamed Salah është zgjedhur lojtari më i mirë në Premier League për muajin janar.
Futbollisti i Liverpoolit doli në krye në një sondazh të tifozëve që përfshinte gjithashtu lojtarë si: David De Gea, Paul Pogba, Marcus Rashford, Troy Deeney dhe Leroy Sane.
Salah shënoi tre herë në katër paraqitje gjatë janarit, duke ndihmuar “The Reds” të mbetet në krye të klasifikimit.

Të ngjajshme

Luka Modric i jep fund “epokës Messi – Ronaldo”, shpallet fitues i “Topit të Artë”

admin

Lorik Cana: Kosova ka arritur në futboll atë që Shqipëria nuk e ka arritur për 80 vjet

admin

Formacionet e mundshme të Barcës me ardhjen e Rabiot

admin

Gjyqtarët e javës së 27-të më IPKO Superligë, ndeshja Prishtina – KEK-u gjykohet nga maltezët

admin

Atalanta më e mirë se Juventusi, vlerësim maksimal për Berishën e Gjimshitin

admin

Rrëfimi prekës i Bersant Celinës

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!