fbpx
Alb'swiss TV
Shëndetësi

Gabimisht e hamë Ananasin

Ananasi bën rrëmujë të konsiderueshme kur pritet dhe është shumë vështirë të pastrohet.
Njëri ndër përdoruesit e rrjeteve shoqërore, Dilon Roberts, ka treguar se si dikush e ka ndarë ananasin në feta pasi që ia ka prerë majën. Në fotografi shihet se si tërheqja e lëkurës nga mesi na jep copa në formë piramide pa kurrfarë nevoje që ta presim ananasin.
Videon në Twiter e ka ndarë Luis MekKlaski, 21-vjeç, student i shkencave Biomedicinale në Midlesburg. Përdoruesit kanë qenë të ngazëllyer dhe kanë theksuar që vërtet gjatë gjithë jetës gabimisht e kanë pastruar dhe ngrënë ananasin.
Njëri ndër përdoruesit ka shkruar që diçka e këtillë vërtet është e realizueshme, sepse ananasi pikërisht është i ndërtuar si rrush. Duke u rritur fryti gjithashtu edhe “kokrrat” bashkohen në një tërësi. Nëse filloni nga fillimi ta hani ananasin, do të mund ta ndani copë pas cope./Insajderi.com

Të ngjajshme

Mish Pule i Pjekur me Salcë Arrash – Receta e Shijshme

albswiss.com

Pesë gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë pasi të hani

albswiss.com

Kanceri i gjirit – zvogëlimi i rrezikut është i mundur

albswiss.com

Ja sa kripë duhet të konsumoni për të mos rrezikuar shëndetin

albswiss.com

5 Ushqimet që Parandalojnë Gërhitjen – Zgjidhja Natyrale Për Një Gjumë të Qetë

albswiss.com

Frutat e shëndetshëm për të cilat nuk keni dëgjuar kurrë

admin
error: Content is protected !!