fbpx
Alb'swiss TV
Automobile

Impozant dhe i fuqishëm në performancë – arrin në Auto Sherreti BMW 730LD XDrive M-Sport 2019

Është një përzierje mes artit të teknologjisë dhe përjetimit unik të drejtimit të veturës. Kulmi i luksit dhe i fuqisë në performancë. Është BMW më i ri i serisë 7, modeli 730 LD M-Sport Presidential i vitit 2019, i cili natyrisht se tashmë gjendet në auto sallonin, Auto Sherreti.
Edhe një herë BMW ka shpalosur gjithë kreativitetin dhe kapacitetin e ofrimit të maksimumit të luksit në modelin më të ri të serisë 7.

Është një manifest i forcës, kënaqësi të drejtosh një veturë të tillë. BMW më i ri ofron motorë të fuqishëm të cilët ju bëjnë ta shijoni secilin sekondë, ndërsa me të mund të krahasohet vetëm Porsche Panamera më i fundit – as modelet e reja të Audi e Mercedes sipas blogjeve më të njohura të veturave nuk krahasohen me veturën që tashmë gjendet te Auto Shrreti, BMW 730LD M Sport Presidential.
Përveç komoditetit, seria 7 tregon edhe një herë se çka është në gjendje të bëjë BMW në aspektin e efiçiencës së karburantit dhe performancës.

Veçoritë e BMW 750LD M-Sport Presidential
Motori: 2993 cc
0-100 KM/h: 6.2 sekonda
Top shpejtësia: 1392
Lartësia: 1479 milimetra
Gjerësia: 1902 milimetra
Gjatësia: 5260 milimetra
Konsumi i karburantit: 4.2 litra në 100 kilometra

Të ngjajshme

BMW nxjerrë në testim X6 M 2019

admin

Hyundai lanson versionin e ri të modelit i30 N

admin

Bugatti prezantoi modelin mbresëlënës Centodieci

admin

PORSCHE ZYRTARISHT HEQ DORË NGA MODELET DIZELË

admin

Mercedesi AMG ONE që kushton mbi 2.5 milionë euro

admin

Kështu duket BMW X3 M i ri

admin
error: Content is protected !!