fbpx
Alb'swiss TV
Automobile

Mercedes-AMG C 43 përforcohet në 460 kuajfuqi

Kompania gjermane e cila merret me modifikimin e veturave, Performmaster, ofron paketë të re për modifikimin edhe të një modeli tjetër të Mercedes-AMG.
Në këtë rast, fjala është për Mercedes-AMG 43 motori i të cilit, 3.0-litër Bi-Turbo V6, është përforcuar nga 360 në 460 kuajfuqi.
Po ashtu, tani ky model shpejtësinë maksimale e arrin deri në 285 kilometra në orë.
Gjithashtu, në paketën e Performmasterit përfshihen edhe mbrojtësi i përparmë shtesë (spoiler), pragjet e reja, maska e përparme “Panamericana”, amortizatorët e modifikuar, si dhe disa detaje nga kromi në eksterier janë me ngjyrë të zezë.
https://youtu.be/_ZDxr2Y6EkY

Të ngjajshme

Prodhuesi i njohur i makinave elektrike është në telashe

admin

Pritje të mëdha për New York Auto Show 2019 (Foto)

admin

Konceptet nga Ferrari që ishin shumë të shëmtuara për prodhim

admin

BMW nxjerrë në testim X6 M 2019

admin

Këto janë veturat më të sigurta të vitit 2018

admin

Suzuki Jimny i ri i frymëzuar nga G-Class e Mercedesit (FOTO)

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!