fbpx
Alb'swiss TV
Argëtim

Cristiano Ronaldo blen veturën më të shtrenjtë në botë

Cristiano Ronaldo është njeriu i rekordeve.
Pas golit të shënuar ndaj Interit që ishte goli i 600 me klube në karrierën e tij të jashtëzakonshme, portugezi mendohet se ka shpenzuar 11 milionë euro për një supermakinë jashtë serie.
Sipas Marca, mund të jetë pikërisht futbollisti i famshëm blerësi i “Voiture Noire”, makinës më të fundit të markës Bugatti, që është prodhuar vetëm në 1 njësi.
Nëse ky lajm do të jetë i vërtetë, atëherë bëhet fjalë për shifrën më të lartë që është paguar ndonjëherë për një makinë. Ky xhevahir do të jetë gati pas 2 vitesh.
Gjithsesi, për Cristianon që paguhet 30 milionë euro në sezon, kjo nuk është ndonjë sakrificë e madhe.

Të ngjajshme

Këngëtarja shqiptare me “tallava” i këndon dhimbshëm Liverpoolit

admin

Sa inteligjentë jeni? Ky është testi më i shkurtë i inteligjencës me vetëm tri pyetje

admin

Muhamed, emri më popullor për djem në Berlin

admin

Më thuaj çfarë stili i mban flokët të të them çfarë tregon për personalitetin tënd!

admin

Blerina Kllokoqi Rugova në garë për vellon më të bukur në botë – hyni dhe votoni

admin

Cili nga këta persona është këngëtari Ramadan Krasniqi-Dani?

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!