fbpx
Alb'swiss TV
Kuriozitete

Ky është njeriu që ka në garazhin e tij 400 makina të rralla klasike

Rodger Dudding është emri i njeriut që ka nën pronësinë e tij, plot 400 makina dhe rreth 65 motoçikleta.
Në vitin 1968, ai ishte një djalosh i ri kur vendosi të blinte një makinë të tipit ‘’Jensen FF ‘’. Këtë makinë, ai e ka mbajtur edhe për gjysmë shekulli, pasi e bleu.
Në koleksionin e makinave të Rodger Dudding gjenden edhe ato makina që shumica e burrave i ëndërrojnë.
Dudding pretendon se është koleksionisti më i madh i makinave në Britaninë e Madhe, ndoshta edhe në Europë.
Në koleksionin e tij gjendet edhe 24 ‘’Aston Martin Lagondas’’, të cilat dikur kanë qenë makinat më luksoze.
Po ashtu në një intervistë Rodger Dudding ka thënë se do e hap shumë shpejt për publikun koleksionin e tij të makinave.
Të ngjajshme

A e dini se çka ka në maje të kullës Eiffel?

admin

"Auberge Aescher": Njihuni me restorantin kasolle në maje të Alpeve Zvicerane

admin

Pasi realizoi ëndrrën e çdo kuzhinieri, vendosi ta mbyllë restorantin – tani do të shesë hamburgerë (Video)

admin

Enigma e ditës: Sa D janë fshehur në këtë foto?

admin

Boeing i ri ‘777X’ aeroplani me krahë që palosen

admin

Popullsia e Kinës është zvogëluar për herë të parë pas 70 vjetësh

admin
error: Content is protected !!