fbpx
Alb'swiss TV
Argëtim

Si të organizoni pushimet vetëm me fëmijët?

Ndodh shpesh që njëri prej prindërve nuk mund të bëjë pushime me pjesën tjetër të familjes. Në këtë rast, mos i privoni fëmijët nga ajri i detit apo i malit, por merrini me vete për të shijuar pushimet.
Por, nëse zbatoni këtë ide dhe keni më shumë se një fëmijë të vogël, relaksi dhe qetësia do t’u kthehen në një film triller.
Pra, keni frikë se nuk do të keni asnjë minutë për veten tuaj, madje as të bëni dot një banjë, duke kaluar gjithë kohën me fëmijët, dhe duke përballuar e vetme të gjitha të papriturat.
Por, që të kënaqeni mjafton të zgjidhni vendin e duhur, të lidheni me nënat e tjera dhe t’i mësoni fëmijët para nisjes.
Katër këshilla që të kaloni pushime sa më te qeta:
Vendi i duhur
Organizohuni me nënat tjera
Organizojeni ditën
Flisni me fëmijë

Të ngjajshme

Cilat janë vitet më të lumtura dhe më të vështira të martesës

admin

Blerina Kllokoqi Rugova në garë për vellon më të bukur në botë – hyni dhe votoni

admin

Shqiptari bëhet protagonist në mediat e SHBA-së, ja gjesti i tij

admin

Sa inteligjentë jeni? Ky është testi më i shkurtë i inteligjencës me vetëm tri pyetje

admin

Atifete Jahjaga mahnit me linjat e trupit, shkëlqen në foton e fundit

admin

Më thuaj çfarë stili i mban flokët të të them çfarë tregon për personalitetin tënd!

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!