fbpx
Alb'swiss TV
Kuriozitete

Kjo është videoja e parë ndonjëherë e publikuar në Youtube

Platforma “Yotube” tashmë inkason një numër të madh videosh, por shumë pak njerëz kanë njohuri mbi atë se cila është videoja e parë e publikuar në këtë platformë dhe kur.
“Me at the zoo” (Unë, në kopshtin zoologjik) u publikua më 23 prill të vitit 2005 dhe konsiderohet si videoja e parë që u publikua në ‘Youtube’, transmeton lajmi.net.
Videoja 18-sekondëshe ka tashmë 67.9 milionë klikime, 1.9 milionë pëlqime dhe mbi 2 milionë komente.
Videoja u publikua nga Jawed Karim, njëri nga themeluesit e kësaj platforme.

Të ngjajshme

Nëse shihni këtë në shalqi, hidheni pa më të voglin dyshim!

admin

4 gabime që duhet të shmangni kur kërkoni rritje rroge

admin

Lind fëmija me dy dhëmbë të rritur

admin

A e dini pse 1 Maji mbeti si Dita e Punëtorëve?

admin

Cila është Pasaporta më e fuqishme në botë

admin

Gjej misterin e fotos

admin
error: Content is protected !!