fbpx
Alb'swiss TV
Kuriozitete

Vendi më i përshtatshëm për t’u ulur në avion

Edhe pse kur arrini në destinacion pasi keni udhëtuar me avion doni ta falënderoni me zemër shpikësin e avionit që ju dhuroi këtë komoditet, jo gjithçka është kaq e lehtë sepse sidoqoftë jeni duke udhëtuar në ajër dhe mos të harrojmë se ka shumë njerëz që e kanë fobi avionin vetëm për këtë.
Ekspertët e avionëve flasin se ka disa sekrete të vogla që mund t’i merrni në konsideratë në mënyrë që të keni një udhëtim sa më të kënaqshëm.
Nëse ka vende të rezervuara në avion mos mendoni që janë gjithmonë komode sepse në përgjithësi këto vende janë për persona që mund të kenë probleme shëndetësore ose për bebe të cilat qajnë përgjatë gjithë kohës që fluturoni. Kështu që mund të ndodhë që vendi se mendoni se do t’ju sjellë më tepër komoditet të jetë vendi më i pakënaqshëm.
Ekspertët rekomandojnë që të uleni në fund të avionit, sidomos në udhëtime të gjata sepse do të keni shërbim më të mirë të asistentëve të stafit, të cilët aty qëndrojnë.

Të ngjajshme

E keni dëgjuar Linda Morinën duke kënduar anglisht! Do vdisni së qeshuri! (Video)

admin

Historia e trishtë e djalit të Ajnshtajnit, i vetmi problem që gjeniu nuk e zgjidhi dot

admin

Google Earth tregon bazën top sekrete të UFO-ve

admin

Gjiganti i tekonologjisë kineze Huawei ndëshkon punëtorët pasi uruan Vitin e Ri në Twitter-in zyrtar duke përdorur iPhone

admin

"Auberge Aescher": Njihuni me restorantin kasolle në maje të Alpeve Zvicerane

admin

Pasi realizoi ëndrrën e çdo kuzhinieri, vendosi ta mbyllë restorantin – tani do të shesë hamburgerë (Video)

admin
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!