fbpx
Alb'swiss TV
Futboll

Liverpooli bën mrekullinë dhe arrin finalen e dytë radhazi në Ligën e Kampionëve

Liverpooli e ka bërë mrekullinë duke e mundur 4:0 Barcelonën për të kaluar në finale të Ligës së Kampionëve për herë të dytë radhazi pas rezultatit të përgjithshëm 4:3 pas dy ndeshjeve në gjysmëfinale.
Dy gola nga Divock Origi dhe Georginio Wijnaldum i mjaftuan Liverpoolit të fitojë 4:0 të martën në Anfield dhe ta përmbysë humbjen 3:0 në ndeshjen e parë në Camp Nou dhe ta arrijë finalen e Madridit, përkundër se i munguan dy sulmuesit kryesorë, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino, raporton Gazeta Express.
Pas pak raporti i plotë.

Të ngjajshme

Ribery mbetet jashtë fushave për shkak të lëndimit

admin

Analizë dhe parashikim: Juventus – Ajax

admin

Futbollisti i Dortmund i ‘çmendur’ pas këngëtares kosovare

admin

Arrihet marrëveshja, Thierry Henry do të jetë trajner në Afrikë

admin

Pakënaqësia për situatën e tij te Unitedi, u vërejt në fytyrën e Pogbas pas golave të Shaqirit

admin

Gjyqtarët e javës së 27-të më IPKO Superligë, ndeshja Prishtina – KEK-u gjykohet nga maltezët

admin
error: Content is protected !!