fbpx
Alb'swiss TV
Futboll

Liverpoolit me Shaqirin i duhet mrekullia për ta përmbysur Barcelonën në kërkim të finales

Liverpooli, me Xherdan Shaqirin titullar, ka nevojë për një mrekulli në përpjekje për ta përmbysur Barcelonën në mënyrë që të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve për vitin e dytë radhazi.
Jurgen Klopp do të tentojë ta organizojë njërin prej rikthimeve më të mëdha në Ligën e Kampionëve sonte në orën 21:00 në Anfield, por do t’i duhet ta bëjë këtë pa ndihmën e dyshes madhështore, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino, raporton Gazeta Express.
Barcelona e fitoi bindshëm 3:0 ndeshjen e parë në Camp Nou dhe sonte kërkon ta ruajë këtë epërsi të konsiderueshme për ta arritur finalen e parë pas plot katër viteve në Champions.
Në mungesë të dyshes kryesore të sulmit, kosovari i Zvicrës Xherdan Shaqiri luan nga fillimi bashkë me Sadio Mane dhe Divock Origi sonte në Anfield.
Formacionet zyrtare:
Liverpool:

Barcelona:

Të ngjajshme

De Ligt nuk largohet nga Ajaxi

admin

Barcelona e mbyll pjesën e parë në epërsi me autogolin e Luke Shaw

admin

UEFA zgjedh formacionin e vitit 2018

admin

De Jong zbulon se refuzoi Manchester Cityn dhe PSG-në për t’u transferuar te Barcelona

admin

Sherr në qendrën stërvitore, ylli i Premier League arrestohet nga policia

admin

Tifozët e Liverpoolit ndezin fishekzjarrë pranë hotelin ku po flinin lojtarët e Barçës

admin
error: Content is protected !!