fbpx
Alb'swiss TV
Sportistët e dalluar

Zbulohet xhudisti që do ta përfaqësojë Kosovën në garat ndërkombëtare

Një emër legjendar që e bartë i riu i lindur në Shkup.

Hamzë Jashari së shpejti do të jetë pjesë garave ndërkombëtare, dhe supet do t’i mbështjellë me flamurin e Kosovës.
Ai do të jetë pjesë e Klubit të Xhudos “Ippon”, që e udhëheq Toni Kuka.
Postimi i plotë i Toni Kukës:
Hamzë Jashari në Klubin e xhudos “ Ippon” dhe së shpejti do përfaqësoj Kosoven …
Loriana Kuka erdhi para dy vitesh nga Zvicra të jetoj në Kosovë e tashmë është në Top 10 më të mirat në Botë për të rritura.
Këto suksese inkurajuan dhe unë me dëshirë po e pranoj në klubin e Xhudos “ Ippon” një shqiptar të lindur në Shkup,një talent që besoj do arrij rezultate Kulminante në të ardhmen …
Hamzë Jashari është tashmë pjesë e klubit tonë dhe poashtu në procedurë për marrjen e shtetësisë!
Potencial për Lojëra Olimpike në Paris 2024!

Të ngjajshme

Majlinda Kelmendi: Kush është motivi i saj kryesor (Video)

admin

Shaqiri: Nuk erdha nga një familje e pasur, babai im ishte punonjës i rrugëve dhe gjithashtu u përkujdes për familjen tonë në Kosovë

admin

Mirela Jakupi – Futbollistja shqiptare që premton!

admin
error: Content is protected !!