fbpx
albswiss.com
Kuzhinë

Mish pule nga Perutnina Ptuj, i sigurt dhe i freskët – zgjedhje e përkryer gjatë muajit të Ramazanit

Loading...

Mishi i pulës është nga mishrat më të përdorur dhe kjo për arsye të shumta. Duke filluar nga shija e përkryer, procesi i lehtë dhe i shpejtë i përgatitjes, mënyrat e ndryshme për ta shërbyer dhe benefitet e shumta shëndetësore, e renditin mishin e pulës si më të përshtatshim për konsum e sidomos gjatë muajit të Ramazanit.
Gjatë kohës kur agjërojmë trupi ka nevojë për ushqime me vlera të larta ushqyese dhe arsyet pse e bëjnë mishin e pulës zgjedhje të përkryer janë se:
– Është një burim i madh i proteinave
– I kontrollon nivelet e aminoacideve ​​të trupit
– Është i pasur me fosfor
– Është burim kryesor i pesë vitaminave B: vitaminë, niacin, riboflavinë, vitaminë B6 dhe B12,
– Parandalon humbjen e kockave dhe është ideal për humbjen e peshës
Por, edhe pse mishi i pulës ka kaq shumë benefite, përzgjedhja e tij është shumë e rëndësishme. Perutnina Ptuj njihet për kualitetin e lartë, prodhuar dhe paketuar në Slloveni, ky brend vjen çdo herë ditën e enjte duke i furnizuar pikat e shitjes. E veçanta e mishit të pulës Perutnina Ptuj është se përveç freskisë nuk përmban aditiv artificial, nuk ka hormone dhe është pa antibiotik.
Diçka që vlen të përmendet dhe është se Perutnina Ptuj ka fituar 25 medalje të arta dhe 4 të argjendta për cilësinë e lartë të produkteve, gjë që e vërteton se me të vërtetë ofron produktin më kualitativ.
Prandaj nuk ka rëndësi nëse për iftar, drekë apo darkë keni zgjedhur të gatuani pulë të marinuar, pulë të mbushur ose të fërguar, përderisa ai produkt ka kualitetin e duhur do të jetë gjithmonë zgjedhje e përkryer.

Loading...

Të ngjajshme

Salmon i skuqur me gjalpë, shparguj dhe vezë të zier

admin

Zeynep një super-femër pas serialit, ‘çmend’ turqit me pamjen

albswiss.com

Mishi, ushqimi kryesor i kosovarëve – ai i pulës, më i preferuari

admin
Loading...
Loading...