fbpx
albswiss.com
Kuzhinë

Lakror misri me hithra

Loading...

Një recetë e vjetër e shëndetshme që do ta pëlqejnë të gjithë
Nevojiten:
– 3 vezë,
– 100 g ajkë,
– 1 lugë kajmak,
– 1 lugë yndyrë apo gjalpë,
– 500 g hithra të reja,
– 100 g djathë të imët,
– pak jogurt,
– 100 g miell të bardhë,
– 1 qeskë për ëmbëlsira,
– pak kripë,
– 400 g miell misri.

Përgatitja:
Hithrat zieni dhe pasi t’i kulloni shtoni vezët, djathin, ajkën, kajmakun, gjalpin, jogurtin dhe tundni.
Shtoni kripë dhe miellin, pluhurin për ëmbëlsira dhe miellin e misrit.
Të gjitha bashkoni dhe piqni në furrë në 220 gradë Celsius rreth gjysmë ore.

Loading...

Të ngjajshme

Pas lindjes së vajzës, Ariana merr dhuratën më të bukur nga Ermali

albswiss.com

Anëtarja e “Maniakë t’Kuzhinës” me aftësi të veçanta gatimi: Torte në formë të SonyPlaystation

admin

Toptha nga çokollata e bardhë dhe kokosi

admin
Loading...
Loading...