fbpx
Alb'swiss TV
Lajme Uncategorized

Jogobella sjell shijet e reja mahnitëse me çokollatë nga Zott

Kemi lajme të mira për konsumuesit e “çmendur” të çokollatave. Studimet e fundit na e vërtetojnë atë që shkenca e ka thënë ndër vite se çokollada e zezë dhe ajo e bardhë përmbajnë benefite të ndryshme për shëndetin e njeriut.

Antioksidantët që gjenden në këto ëmbëlsira kaq të preferuara, është e rëndësishme të sqarohet se duhet të jenë të niveleve të larta prodhuese, të tilla çfarë dëshmohen nga prodhuesi gjerman “Zott”.

Kjo edhe është arsyeja se pse është lansuar linja e re e kombinimeve të kosit të frutave Jogobella nga Zott-i me copëza të çokolladave të zezë dhe të bardhë në versionin ‘crunchy’.

Shija është e pakrahasueshme dhe për këtë fakt shumë vende në botë i kanë dhënë epitetin e “shijes së kësaj vere”, e cila sjell katër kombinime të ndara në:

• Dredhëz me çokolladë të bardhë
• Qershi me çokolladë të zezë,
• Boronicë me çokolladë të bardhë,
• Banane me çokolladë të zezë.

Frutat e përziera me shijen e çokollatës e bëjnë kosin e Jogobellas të pakrahasueshëm. Lajmi i mirë është se këto produkte tashmë mund t’i gjeni në të gjitha marketet e lagjeve tuaja.

Bëni që vera të përcjellë kujtime të bukura për fëmijët tuaj dhe vetë juve me shijet e reja të Jogobellas, një përzierje që do ta mbani mend shumë gjatë.

Të ngjajshme

Nuk premtojnë kthim të shpejtë në normalitet masat e reja

albswiss.com

‘Të rikthehet jeta’, porosia e Ramës: Tirana dhe Durrësi të ndriçohen për festa

albswiss.com

E votojnë vetëm 25 deputetë, dështon rezoluta e VV-së për pandeminë

albswiss.com

Arabia jep ndihmën më të madhe deri më tani Shqipërisë, kaq milionë ndau sheiku për popullin shqiptar

news

PDK mban sonte konferencë të jashtëzakonshme sonte nga ora 21:15

albswiss.com

Alarmon neurokirurgu shqiptar: Pasojat e koronavirusit në tru, katastrofale

albswiss.com
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: