fbpx
albswiss.com
Kosovë

Budrika mbajti koncert festiv për diasporën

Loading...

Një koncert i madh muzikor është mbajtur mbrëmë në fshatin Budrikë të Vitisë, kushtuar mërgimtarëve të cilët janë në vendlindje për pushime.

Në koncert performuan artistë të njohur të skenës muzikore, si Hatixhe Lushi, Zana Mustafa, Milaim Mezini, Skender Shabani, Hetem Matoshi, Qendrim Matoshi, Hajrush Hyseni, Farush Azemi, Merita Sahiti Selishta, Bablkokat Junior, QK “ANAMORAVA”, Naile Halili, Selver Rashiti e shumë të tjerë.

Koncertin e përcollën një publik i madh i artdashësve dhe po ashtu bashkatdhetarët të cilët u ndan të kënaqur me atmosferën festive në këtë ngjarje kulturore kushtuar ardhjes së mërgimtarëve në vendlindje për pushimet verore.

Organizatorët theksuan se ky event do të jetë tradicional teksa pati falënderime për budrikasit dhe për SHHAV Budrika – z. Behar Memeti, dhe Produksioni #AFM PRODUCTION dhe për të gjithë ata që kontribuan që me sukses të përmbyllet koncerti i organizuar për nderë të diasporës vitiase.

Loading...

Të ngjajshme

Serbia lobon në Amerikën Latine kundër Kosovës

admin

Nipat me fishekzjarre ia djegin stallën

admin

Krasniqi i reagon Hotit, i bën një propozim për rrëzimin e Qeverisë

admin

Leave a Comment

Loading...
Loading...