fbpx
Alb'swiss TV
Kuzhinë

Deserti i cili nuk ju shton peshë: Halle Berry ka zbuluar recetën e ëmbëlsirës së saj të preferuar

Ylli i filmit, Halle Berry, ndonëse 53-vjeçe, është ithtare e stërvitjeve dhe e ushqimit të shëndetshëm

Ajo gjatë viteve të kaluara ka zbuluar regjimin e vet ideal, fjala është për dietën ketogjene, e cila bazohet në marrjen e shtuar të yndyrës dhe pothuajse në reduktimin e plotë të hidrokarbureve.

Edhe pse i ka eliminuar ëmbëlsirat nga menyja e saj, ajo veten ndonjëherë e qeras me ëmbëlsirën e zgjedhur me kujdes, më saktësisht me desertë që nuk përmbajnë sheqer dhe me siguri nuk do të ndikojnë në shtimin e peshës trupore.

Kështu, bukuroshja Halle në profilin e vet në Instagram ka publikuar recetën për ëmbëlsirën e preferuar – akulloren nga avokadoja.

– 2 avokado,
– 1 filxhan qumësht bajameje pa sheqer,
– 1 filxhan ajkë të ëmbël,
– ëmbëltues,
– 1 lugë lëng limoni,
– disa pika mente ekstra,
– pak kripë.

Përgatitja:

Përbërësit e përmendur qitni në blender dhe miksoni derisa të përftoni tretje të lëmuar, pastaj me kujdes qiteni në enë apo kallëpe për akullore.

Kënaquni!

Të ngjajshme

Mish pule nga Perutnina Ptuj, i sigurt dhe i freskët – zgjedhje e përkryer gjatë muajit të Ramazanit

admin

Recetë: Sallatë gjermane me patate

admin

Mish me lakra në mënyrën tradicionale: Gjella më e mirë nga lakrat!

admin

Roberti ngjan kaq shumë me aktorin e njohur, s’e keni vërejtur

albswiss.com

Ushqimet që rekomandohet t’i hani në mëngjes

admin

Zeynep një super-femër pas serialit, ‘çmend’ turqit me pamjen

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!