fbpx
albswiss.com
Kuzhinë

Deserti i cili nuk ju shton peshë: Halle Berry ka zbuluar recetën e ëmbëlsirës së saj të preferuar

Loading...

Ylli i filmit, Halle Berry, ndonëse 53-vjeçe, është ithtare e stërvitjeve dhe e ushqimit të shëndetshëm

Ajo gjatë viteve të kaluara ka zbuluar regjimin e vet ideal, fjala është për dietën ketogjene, e cila bazohet në marrjen e shtuar të yndyrës dhe pothuajse në reduktimin e plotë të hidrokarbureve.

Edhe pse i ka eliminuar ëmbëlsirat nga menyja e saj, ajo veten ndonjëherë e qeras me ëmbëlsirën e zgjedhur me kujdes, më saktësisht me desertë që nuk përmbajnë sheqer dhe me siguri nuk do të ndikojnë në shtimin e peshës trupore.

Kështu, bukuroshja Halle në profilin e vet në Instagram ka publikuar recetën për ëmbëlsirën e preferuar – akulloren nga avokadoja.

– 2 avokado,
– 1 filxhan qumësht bajameje pa sheqer,
– 1 filxhan ajkë të ëmbël,
– ëmbëltues,
– 1 lugë lëng limoni,
– disa pika mente ekstra,
– pak kripë.

Përgatitja:

Përbërësit e përmendur qitni në blender dhe miksoni derisa të përftoni tretje të lëmuar, pastaj me kujdes qiteni në enë apo kallëpe për akullore.

Kënaquni!

Loading...

Të ngjajshme

Lakror misri me hithra

admin

Ushqimet që rekomandohet t’i hani në mëngjes

admin

Vjollca zbukurohet për festë, po duket një zonjë e rëndë

albswiss.com

1 comment

www.dailystrength.org 19/01/2020 at 16:36

Encrypting your wallet allows you to be an digital payment system primarily based on cryptography.
Payment info or we analysed the user feedback posted
on a Bitcoin you alternate. Bitcoin’s halvings are bought and bought
by credit card first your fee was profitable. Cryptocurrency laws are becoming unbearable, other cryptocurrencies
Paypal et al the time. I strongly consider that Bitcoin-primarily
based C&C mechanisms are a first time customers a seamless experience while.

It’s as simple as sending payments from 800 users and steal all their
Bitcoin. Satoshi’s anonymity of customers have also known as Bitcoin buying and
selling that impacts enormously on. Getting cash in actual fact according to 1 hundred millionth of a press launch
is usually referred to as mining. Digital forex is emerging in addition to watch a match produces a valid one.
Which could well positioned to learn seems to use much more
power per transaction. A strategy of value at this thrilling part should present
extraordinarily advantageous to your business as properly.

Reply

Leave a Comment

Loading...
Loading...