fbpx
Alb'swiss TV
Kuzhinë

Sandwich i nxehtë që jua rritë disponimin: Domate e fërguar me sandviç djathi

Përbërësit:

– Disa rriska bukë
– 1 ose 2 domate
– 100g djathë
– Vaj për fërgim

Instruksionet:

– Preni domatet dhe djathin
– Nxejeni tiganin dhe shtojani pak vaj
– Fërgojeni njërën pjesë të bukës dhe pastaj kthejeni në anën tjetër
– Vendosni domatet dhe djathin përmbi bukë dhe mbulojeni tiganin me kapak
– Shërbeni sandviçët posa djathi të shkrihet.

Të ngjajshme

Mazë me speca

admin

Toptha nga çokollata e bardhë dhe kokosi

admin

Salmon i skuqur me gjalpë, shparguj dhe vezë të zier

admin

Recetë: Sallatë gjermane me patate

admin

Mos bëni gabime: Vetëm kështu ngrohet ushqimi në mikrovalë!

admin

Meda na prezanton me vëllain, nuk do të besoni sa ngjajnë

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!