fbpx
Alb'swiss TV
Mërgata

Deputetja shqiptare në Zvicër: Ndryshimi vjen me Vetëvendosjen

Deputetja shqiptare në Kantonin e Cyrihut, Qendresa Sadriu, i ka kushtuar një shkrim të shkurtër zgjedhjeve nacionale që do të mbahen më 6 tetor.

Me këtë rast Sadriu, theksoi se vota jonë është e lirë dhe përcaktuese për ndryshim qoftë në Kosovë apo Zvicër.

Sipas saj ndryshimi në Kosovë vjen me Lëvizjen Vetëvendosje.

Postimi i plotë:

Image

Të ngjajshme

Mërgimi rrugtimi pa fund e krye dhe plaga e pashëruar e shqiptarëve

albswiss.com

Pamje të rënda nga një park në Itali, shqiptari gjendet i varur në pemë

albswiss.com

Kurbetçarët në Zvicër shpallin aksionin për të ndihmuar botimin e librit me 1300 faqe me foto e dëshmi

albswiss.com

Deklaratë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dega në Zvicër

albswiss.com

Gjenevë : Mbrëmje me këngë folklorike për dëshmorin Bafti Haxhiu

admin

Fondacioni BESA: Ftojmë mërgimtarët që me 6 Tetor të shfrytëzojë të drejtën e votës së lirë dhe demokratike

albswiss.com
error: Content is protected !!