fbpx
albswiss.com
Shëndetësi

Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë?

Loading...

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.

Përtej shijes së mrekullueshme që ka, përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha.

Më poshtë ju tregojmë disa nga arsyet kryesore pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë.

  1. Janë të pasura me vitaminë C
  2. Kanë shumë fibra
  3. Burim i mirë i vitaminës K
  4. Janë të pasura me magnez
  5. Përmirësojnë shëndetin mendor
  6. Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të gojës

Përveçse mund t’i hani si fruta, ju mund t’i shijoni me kos, smoothies apo në sallata./dritare.net

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Mos e neglizhoni rënien e qerpikëve, tregon shumë për shëndetin tuaj

albswiss.com

Kanella mund të përmirësojë insulinën hormonale

albswiss.com

Era e keqe e gojës – çfarë e shkakton dhe ushqimet që e largojnë

albswiss.com
Loading...
Loading...