fbpx
Alb'swiss TV
Shëndetësi

Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë?

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.

Përtej shijes së mrekullueshme që ka, përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha.

Më poshtë ju tregojmë disa nga arsyet kryesore pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë.

  1. Janë të pasura me vitaminë C
  2. Kanë shumë fibra
  3. Burim i mirë i vitaminës K
  4. Janë të pasura me magnez
  5. Përmirësojnë shëndetin mendor
  6. Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të gojës

Përveçse mund t’i hani si fruta, ju mund t’i shijoni me kos, smoothies apo në sallata./dritare.net

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Brokoli dhe Lulelakër në Kos e Hudhra – Shije dhe Shëndet i Mirë

albswiss.com

Çfarë i ndodh trupit kur pini lëng selinoje çdo mëngjes?

albswiss.com

Mënyra Perfekte e Përgatitjes së Bukës së Misrit në Shtëpi

albswiss.com

Vitamina që jua përmirëson shikimin dhe i mban sytë të shëndetshëm

admin

Si të kuroni astmën me lëng limoni?

albswiss.com

Gabimet në Kuzhinë që Helmojnë Ushqimin

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!