fbpx
albswiss.com
Sport

Ndeshja Angli-Kosovë, Pacolli kujton kohën e luftës

Loading...

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli, ka thënë se sot Kombëtarja e Kosovës dhe e Anglisë zhvillojnë ndeshjen e tyre kualifikuese për Euro 2020.

Ai ka vlerësuar se Kosova është kundërshtarë e denjë për çdo ekip, njofton Klan Kosova.

“20 vjet më parë, një ushtar britanik i KFOR-it duke luajtur futboll me fëmijët në Dardani të Prishtinës”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

klankosova.tv

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Di Salvo: Ronaldo do të jetë i fortë edhe kur të jetë 40 vjeç

albswiss.com

Rrahmani shkëlqen në debutim me Veronan, këto janë notat e kosovarit

albswiss.com

Ronaldo është rreziku numër një – Di Francesco i frikësuar nga ylli i Juves

admin
Loading...
Loading...