fbpx
Alb'swiss TV
Kosovë

Në këtë pjesë të Prishtinës për siguri pune më 12 shtator do të ndërprehet energjia elektrike

KOSTT njofton qytetarët se me qëllim të krijimit të kushteve për siguri në punë, për të mundësuar realizimin e remontit të rregullt të transformatorit T2 në NS 110/35/10 kV Prishtina 1, me datë 12 Shtator 2019 nga ora 00:00 deri në 00:10 do të bëhet shkyçja e transformatorit energjetik T2 për ta kaluar ngarkesën në transformatorin energjetik T1 në nënstacion në fjalë, transmeton Klan Kosova.

Nga KOSTT thonë se qytetarët apo institucionet që furnizohen nga NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të mbesin pa furnizim me energji elektrike në kohëzgjatje prej 10 minutave, nga ora 00:00 deri në 00:10 .

“Remonti i transformatorit planifikohet të zgjasë deri me datë 20 shtator 2019 dhe me rastin e rikthimit të tij në operim, sërish do të realizohet shkyçje në kohëzgjatje prej 10 minutash. Punimet në fjalë, realizohen me qëllim të mirëmbajtjes së aseteve të transmisionit dhe do të ndikojnë në rritjen e stabilitetit dhe sigurisë së furnizimit me energji elektrike nga aspekti i transmisionit”, thonë nga KOSTT.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

​Thaçi takon Lushtakun: Krenohemi me të kaluarën, besojmë në të ardhmen

admin

Video e rrallë: Dëshmori Jashar Jashari, duke ardhur nga Gjermania në luftë, nën tingujt e muzikës shqipe

admin

Nisma sot do të paraqesë ankesën për rinumërim të votave në Gjykatën Supreme

albswiss.com

Berishaj: Do angazhohem që Kosova të njihet nga pesëshja mos-njohëse europiane

albswiss.com

Polici që ndali Vuçiqin në Drenicë, me mesazh prekës për vrasjen e kolegut në Istog

admin

Gjuriq: Mendojnë se jemi budallenj, por nuk jemi

admin
Loading...
Loading...
%d bloggers like this: