fbpx
Alb'swiss TV
Shqipëri

Do shkarkohet Meta? Kryemadhi: Nuk shqetësohem fare

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga mazhoranca.

Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk është fare në axhendën e saj apo të LSI-së.

E pyetur nëse Komisioni Hetimor do të marrë vendimin ekstrem për ta shkarkuar apo Presidentin, Kryemadhi shtoi se Meta është një makineri politike që është shumë e vështirë për ta ndalur.

“Mua nuk më shqetëson fare kjo gjë. Nuk është pjesë e agjendës time politike dhe e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Axhenda jonë është të nxjerrim Shqipërinë nga ky lloj fukarallëku të cilën e ka future regjimi i Edi Ramës. Besoj se z. Meta I ka kapacitetet e veta për tu përballur politikisht dhe di të them që është një makineri politike që është shumë e vështirë për ta ndalur” – tha Kryemadhi.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Për 6 vjet, mbi 300 mijë shqiptarë e kanë braktisur atdheun

admin

Shqipëri, studentët sërish në protestë

admin

Suedia konfirmon mbështetjen integrimit të Shqipërisë në BE

albswiss.com

Arrestohet shqiptari në Angli, kishte dokumente sllovene

albswiss.com

Djathë kontrabandë nga Maqedonia e Veriut, arrestohet 32 vjeçari në Elbasan

albswiss.com

Lushnje, makina godet për vdekje këmbësorin

albswiss.com
error: Content is protected !!