fbpx
albswiss.com
Shqipëri

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

Loading...

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar që është ngritur për shkeljet e pretenduara të Metës.

Anëtarët e delegacionit të “Venecias” deklaruan për Top Channel se ishin të kënaqur nga takimet e zhvilluara në Tiranë dhe se kanë marrë të gjithë informacionin e duhur.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Peter Zingraf: Ka shpresa se Gjermania do bindë vendet skeptike të BE për një vendim pozitiv për Shqipërinë

albswiss.com

Pamje të rënda! Një burrë i vë flakën vetes në mes të Beratit

admin

Cakaj i tronditur pasi Handke fiton Çmimin Nobel: Vendim i turpshëm

albswiss.com
Loading...
Loading...