fbpx
albswiss.com
Kosovë

Aktivistë të njohur të LDK-së në Vushtrri i bashkohen Kadri Veselit në PDK

Loading...

Familja e veprimtarit të njohur të LDK-së në Vushtrri, njëherësh veprimtar i çështjes kombëtare, Emin Selacit, me mbi 30 anëtarë të LDK-së të familjeve Hoxha, Podvorica e Miftari në Vushtrri, i janë bashkuar të premten PDK-së në mbështetje të kandidatit të saj për Kryeministër të ardhshëm, Kadri Veseli.

Kreu i PDK-së, Veseli, iu ka dëshiruar mirëseardhje ish-anëtarëve të LDK-së gjatë një takimi me ta në hapje të Zyrës së re të PDK-së në qytetin e Vushtrrisë, njofton Klan Kosova.

Në këtë takim, lideri i PDK-së theksoi se pavarësisht bindjeve politike të deritashme, mijëra qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen çdo ditë PDK-së dhe kauzës së tij për luftën kundër korrupsionit, ndërsa theksoi se tashmë ka prezantuar edhe hapat konkret që do të ndërmerren në 100 ditshin e parë të qeverisjes së tij me këtë betejë.

Veseli tha se beteja që ka nisur ai me paktin kundër korrupsionit do ta çlirojë Kosovën nga korrupsioni dhe do t’i hapë vendit perspektivë të sigurt për investime të reja në hapjen e mijëra vendeve të reja pune për të rinjtë.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Daçiq e quan politik vendimin për taksën, “s’ka dialog pa heqjen e saj”

admin

LDK: Na takojnë dy anëtarë në KQZ, Thaçi qëllimshëm po zvarrit procesin

admin

Britania e Madhe dhe Rusia përplasen për Ushtrinë e Kosovës

admin
Loading...
Loading...