fbpx
albswiss.com
Shqipëri

Cakaj: Gjermania mbështetëse në rrugëtimin e Shqipërisë drejt Evropës

Loading...

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka njoftuar përmes një statusi në Twitter se Shqipëria gëzon mbështetjen e Gjermanisë për një vendim pozitiv për negociatat në tetor.

“Shqipëria është gati të fillojë bisedimet me BE-në”.

“Takim i shkëlqyer sot në #Berlin! Diskutuam perspektivën evropiane të Shqipërisë. I lumtur për të parë mbështetjen e gjërë të # Gjermanisë për një vendim pozitiv në tetor-thelbësore për të ruajtur vrullin e reformave dhe besueshmërinë e zgjerimit. Shqipëria është e gatshme të fillojë bisedimet e pranimit me BE!”, shkruan Cakaj.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Zbulohet identiteti i shqiptarit që u gjet i pajetë në makinën e tij në Itali

albswiss.com

Paraburgim pa afat për Shullazin, gjyqi është shtyrë 16 herë

albswiss.com

Meta nga Varshava: Përulje përpara viktimave që humbën jetën gjatë tragjedisë më të madhe të njerëzimit

albswiss.com
Loading...
Loading...