fbpx
albswiss.com
Kulturë

Prezantohet libri mbi gjenocidin serb në Kosovë

Loading...

Në kuadër të panairit njëditor të librit në Zvicër “Diaspora 2019”, do të prezantohet libri më i ri i politologut Bardhyl Mahmuti: “Kurthet terminologjike në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë.”

Libri ka për synim të ndihmojë në harmonizimin dhe përdorimin e saktë të terminologjisë që duhet të përdoret, sidomos nga politikanët dhe gazetarët, kur përkufizohen ngjarjet e luftës në Kosovë dhe shmangien e grackës së mohimit të gjenocidit përmes një terminologjie jo të duhur, shkruan albinfo.

Prezentimi mbahet më 15 shtator, ditë e diel, dhe fillon në ora 16.00.

AlbSwissTV.com

Loading...

Të ngjajshme

Vasfije Krasniqi-Goodman merr mirënjohje nga Ministria e Kulturës

albswiss.com

Familja në Islam

admin

Shqipëria, vendi ku e gjeni bregdetin e mahnitshëm dhe kulturën e pasur

albswiss.com
Loading...
Loading...