fbpx
Alb'swiss TV
Sport

Pas futbollit, Kurti e sprovon veten edhe në basketboll (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar ndeshje basketbolli në Parkun e Gërmisë.

Me këtë rast Kurti ka theksuar nevojën që sportin ta bëjnë kulturë të popullësisë.

“Sot isha për basketboll në Gërmi. Sporti është argëtim dhe shëndet, shoqërim dhe aktivitet. Sportin duhet bërë kulturë të popullsisë. Pra, edhe një arsye më shumë për fitore me 6 tetor.”

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Gjiganti i Premierligës hyn në garë për Lewandowskin

admin

​Trajneri i Malit të Zi ndryshon fjalët për Kosovën

albswiss.com

Florian Marku i pandalshëm, fiton edhe ndaj Miroslav Serban (VIDEO)

albswiss.com

Ky është vendimi i fundit i Florentino Perezit për Luka Modricin

admin

Milani i “plagosur” kërkon kthesën ndaj Torinos, Sevilla për 3 pikë ndaj Eibar

albswiss.com

Rashica rikthehet fuqishëm, hyn në 11-shën e javës në Bundesligë

albswiss.com
error: Content is protected !!