fbpx
Alb'swiss TV
Sport

Pas futbollit Kurti e sprovon vetën edhe në Basketboll (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar ndeshje basketbolli në Parkun e Gërmisë.

Me këtë rast Kurti ka theksuar nevojën që sportin ta bëjnë kulturë të popullësisë.

“Sot isha për basketboll në Gërmi. Sporti është argëtim dhe shëndet, shoqërim dhe aktivitet. Sportin duhet bërë kulturë të popullsisë. Pra, edhe një arsye më shumë për fitore me 6 tetor.”

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Franca pritet të dënohet me 100 mijë euro pas skandalit me himnin kombëtar

albswiss.com

Një francez iu bën qejfin turqve, Rami me përshëndetje ushtarake (FOTO)

albswiss.com

Akoma s’ka marrëveshje për Higuain, thotë drejtori i Juventus

admin

Lamtumirë Arsenal!

admin

Pogba do ta refuzojë çdo ofertë të Manchester United (VIDEO)

albswiss.com

Zidane dëshiron ta nënshkruajë Camavingan

albswiss.com
error: Content is protected !!