fbpx
albswiss.com
Sport

Gasperini: Interi më dogji, mu desh të punoja shumë që të kthehesha këtu ku jam

Loading...

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, është duke e kaluar një periudhë shumë të mirë me klubin e ri, ku në fund të sezonit të kaluar u kualifikua në Ligën e Kampionëve. Gjatë gjithë karrierës së tij ai e ka drejtuar edhe Interi, ku qëndroi shumë pak.

Megjithatë në stolin e zikaltërve, Gasperini qëndroi vetëm pesë ndeshje pasi u shkarkua, për shkak të rezultateve të dobëta, ku kishte marrë 4 humbje dhe një barazim.

“Interi më dogji si trajner, në mënyrën më të keqe të mundshme. Më duhej të filloja përsëri me një klub pjesës së poshtme të tabelës. Tek Atalanta jam në një klub shumë të organizuar, një president ambicioz dhe një qytet që e dashuron këtë ekip. Njerëzit duhet të kuptojnë se ne nuk jemi në Ligën e Kampionëve rastësisht”, ka thënë Gasperini.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Woodward: Manchesteri nuk është në shitje

albswiss.com

Rabiot refuzon Barçën

admin

Barcelona e vendosur ta shkëmbejë Griezmannin me Neymarin

albswiss.com
Loading...
Loading...