fbpx
Alb'swiss TV
Kosovë

Nesër Parada e Krenarisë në Prishtinë

Për të tretën herë, në Kosovë do të organizohet “Parada e Krenarisë”.

Kësaj radhe, kjo do të jetë me moton “Për kon t’rreh zemra”, ndërsa marshi i ecjes mbahet nesër (10 tetor) duke filluar në ora 11:30 nga sheshi “Skënderbeu” dhe përfundon në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

E në fund, do të ketë edhe një koncert.

Gjatë Javës së Krenarisë, janë adresuar çështjet e gjendjes aktuale të komunitetit LGBTI në Kosovë.

“Këtë vit, na rreh zemra për drejtësi.Na rreh zemra të kemi lirinë të jemi vetvetja dhe të shprehemi lirshëm. Na rreh zemra që të kemi siguri në rrugë, shkollë e institucione shtetërore. Për një shtëpi të sigurt në të cilën trajtohemi me dinjitetin që e meritojmë. Na rreh zemra për Dashni.Na rreh zemra për njëri-tjetrin”, thuhet në njoftimin e organizatorëve të paradës.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Nis ndërtimi i 51 shtëpive në Frashër të Mitrovicës (VIDEO)

albswiss.com

“Syri i Popullit”, prokuroria po analizon deklaratat e Thaçit e Veselit për Albin Kurtin

admin

Tubimi i bujqve në Zubin Potok përfundon me rrahje e hedhje të karrigeve

albswiss.com

Taksa po bllokon procesin e dialogut

admin

Kurti: Jasharët i kanë paraprirë UÇK-së

admin

Haradinaj nderon martirët dhe heronjtë në Lubizhdë të Hasit

admin
error: Content is protected !!