fbpx
Alb'swiss TV
Shëndetësi

Nuk ka raste të Ebolas në Suedi

Një pacient i pranuar në një spital në Suedi, i cili fillimisht dyshohej se ishte prekur nga virusi Ebola, ka testuar negativ.

Spitali i Universitetit Skane i tha BBC-së se pacienti nuk ishte infektuar nga Ebola.

Ai kishte shkuar në spital me simptoma të etheve.

Maria Josephsson, drejtuese e departamentit të sëmundjeve infektive të Skane, tha se testimet po kryheshin për shkak të vendit ku pacienti kishte qëndruar.

Një shpërthim i vazhdueshëm i Ebolës në Republikë Demokratike të Kongos ka marrë më shumë se 2,100 jetë.

Një rast tjetër u konfirmua në Uganda në fillim të këtij viti.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Maska që i ushqen flokët gjatë stinës së vjeshtës

albswiss.com

Ndotja e ajrit në Indi arrin nivele të padurueshme

albswiss.com

Ndryshimi Mes Aspirinës Dhe Ibuprofenit – Rastet Kur Duhet t’i Pini

albswiss.com

Arsyet befasuese pse keni dhimbje gjoksi

albswiss.com

Spinaqi ndihmon diabetikët në menaxhim të sëmundjes

albswiss.com

Muharremaj gjen në punë vetëm një punëtore në QMF-në e Studenqanit

admin
error: Content is protected !!