fbpx
Alb'swiss TV
Bota

Sulm afër një sinagoge në Gjermani, dy të vrarë

Së paku dy njerëz kanë mbetur të vdekur në një sulm në Halle të Gjermanisë.

Policia ka paralajmëruar banorët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre përderisa sulmuesi është ende i lirë.

Dëshmitarët thanë se sulmuesi kishte të veshur një uniformë ushtarake dhe kishte një numër të madh të armëve, njofton Klan Kosova.

Gazeta Bild tha se sulmi ishte afër një sinagoge në zonën Paulus të qytetit, por kjo nuk u konfirmua zyrtarisht.

Transmetuesi rajonal i Halle tha që pasi personi i armatosur u largua, aty pranë pat edhe një të shtënë.

Policia ka lidhur kordonin nga rrethi Paulus dhe paralajmëroi gjithashtu banorët në Landsberg, jashtë qytetit, të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Trump sugjeron krijimin e një rrjeti të lajmeve të Shtëpisë së Bardhë

albswiss.com

Uragani vdekjeprurës dobësohet, por mbetet mbi Bahamas

albswiss.com

Kroacia ofron 69 mijë vende pune

admin

Le Pen: Kosova është koloni amerikane, SHBA aty ka bazën më të madhe ushtarake në Evropë

admin

Shkencëtarët kinez, përmes alkimisë arrijnë të bëjnë ari nga bakri

admin

Trumpit nuk i pëlqeu shikimi i aktivistes Thunberg

albswiss.com
error: Content is protected !!