fbpx
Alb'swiss TV
Shqipëri

Reforma Zgjedhore, Gjiknuri: PD nuk e njeh Komisionin

Në një deklaratë për media, pas përfundimit të Komisionit për Reformës Zgjedhore, kryetari i komisionit, Damian Gjiknuri u shpreh se Partia Demokratike e Shqipërisë nuk ka sjellë asnjë propozim lidhur pikërisht me çështjet e Reformës Zgjedhore.

Gjiknuri deklaroi se brenda një jave ekspertët do të paraqisin draftet dhe se ndërkohë Partia Demokratike nuk e njeh Komisionin e Reformës Zgjedhore .I pyetur nëse do t’i shkohet deri në fund miratimit të reformës, edhe pa opozitën, Gjikonuri tha:

“Ne i kemi kërkuar PD-së të gjejë çfarëdolloj forme komunikimi, ne jemi të gatshëm që ato propozime që janë në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR-it t’i marrim në konsideratë. E rëndësishyme është të kemi një produkt brenda rekomandimeve“, raporton Tch, transmeton Alb`Swiss.

Po kështu shtoi se “brenda dhjetorit do të kemi mundësinë të adresojmë të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me rekomandimet e OSBE/ODIHR-it.”

Përsa i përket vetësakrifikimit, nëse Gjiknuri është ose jo i gatshëm ta bëjë, ky i fundit tha se largimi i tij nuk është më objektiv i opozitës.

 

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Majlinda Bregu merr detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit Rajonal

admin

Gjendet 11 vjeçari shqiptar i bllokuar në kampet e ISIS

albswiss.com

Myftiu i Shkodrës thirrje diplomacisë shqiptare: Riktheni fëmijët që janë Siri

albswiss.com

Baraliu për refuzimin e negociatave për Shqipërinë: BE-ja është në krizë serioze

albswiss.com

Makina godet për vdekje kalimtarin në Durrës

albswiss.com

Arrestohen tre taksistë në Shkodër, po transportonin 12 shtetas afganë

albswiss.com
error: Content is protected !!