fbpx
albswiss.com
Bota

Vdes turisti francez në aeroportin e bllokuar për shkak të protestave në Barcelonë

Loading...

Një turist 65 vjeçar francez pësoi sulm në zemër dhe vdiq pasi u detyrua të ecë 4 kilometër për të arritur në aeroportin e Barcelonës gjatë protestave të organizuara kundër burgosjes së drejtuesve separatistë katalanë.

Turisti ishte duke u përpjekur për të arritur në Terminalin 2 për të fluturuar për në shtëpinë e tij kur ai u kap nga demonstratat të cilat që bënë që aeroporti bllokohej të hënën pasdite, njofton Klan Kosova.

Transporti u ndërpre në aeroport dhe rrugët përreth El Prat u bllokuan organizata misterioze “Tsunami Democrátic” pasi përdori mediat sociale për të mobilizuar protestuesit që të përqendroheshin në aeroport.

Burri që vdiq dhe gruaja e tij ishin mes mijëra udhëtarëve që ngecën në demonstrata.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Shqetësime të reja për avionët Boeing

albswiss.com

Zgjedhjet parlamentare në Zvicër, Exit-polli: SVP 26.5 %, Të Gjelbrit shënojnë ngritje

albswiss.com

Pompeo thotë se SHBA do të dalë shpejt me plan paqeje për Lindjen e Mesme

albswiss.com
Loading...
Loading...