fbpx
Alb'swiss TV
Bota

Vdes turisti francez në aeroportin e bllokuar për shkak të protestave në Barcelonë

Një turist 65 vjeçar francez pësoi sulm në zemër dhe vdiq pasi u detyrua të ecë 4 kilometër për të arritur në aeroportin e Barcelonës gjatë protestave të organizuara kundër burgosjes së drejtuesve separatistë katalanë.

Turisti ishte duke u përpjekur për të arritur në Terminalin 2 për të fluturuar për në shtëpinë e tij kur ai u kap nga demonstratat të cilat që bënë që aeroporti bllokohej të hënën pasdite, njofton Klan Kosova.

Transporti u ndërpre në aeroport dhe rrugët përreth El Prat u bllokuan organizata misterioze “Tsunami Democrátic” pasi përdori mediat sociale për të mobilizuar protestuesit që të përqendroheshin në aeroport.

Burri që vdiq dhe gruaja e tij ishin mes mijëra udhëtarëve që ngecën në demonstrata.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Udhëtimet ideale për ju këtë vit, shikoni çfarë ju thotë horoskopi

admin

Lavrov: Rusia do të punojë në arritjen e marrëveshjes mes Sirisë dhe kurdëve

albswiss.com

Tërhiqen trupat amerikane nga kufiri Turqi-Siri, kurdët të hidhëruar

albswiss.com

Vulin i fyer pse Serbia nuk u ftua në 80 vjetorin e Luftës së Dytë Botërore: Një milion serbë u vranë

albswiss.com

Shkon në 73 numri i viktimave nga shpërthimi në Meksikë

admin

Gjykata lë në fuqi dënimin për Grupin e Kumanovës

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!