fbpx
Alb'swiss TV
Sport

Anthony Joshua e merr për partner boksierin shqiptar në përgatitjet para rimeçit ndaj Ruizit

Anthony Joshua ka marrë një partner të ri në stërvitje për pëgatitjet e tij para rimeçit ndaj Andy Ruiz Jr, transmeton zeri.info, përcjellë gazeta Koha. Ky partner është boksieri shqiptar, Albon Pervizaj. 24-vjeçari është marrë për ta ndihmuar Joshuan, i cili synon të hakmerret ndaj Ruizit pas humbjes tronditësë ne qershor.

Joshua është i shqetësuar nga shpejtësia e goditjeve të boksierit meksikan dhe ka marrë të pamposhturin Pervizaj, i cili mendohet të jetë shoku i përkryer për të në stërvitje. Pervizaj ka një start impresionues në karrierë me një rekord prej 12:0, nëntë prej të cilave i ka fituar me nokaut.

Kujtojmë, se meçi mes Joshuas dhe Ruizit do të zhvillohet në dhjetor.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Shaqiri: Nuk erdha nga një familje e pasur, babai im ishte punonjës i rrugëve dhe gjithashtu u përkujdes për familjen tonë në Kosovë

admin

Duncan do t’i bashkohet Dortmundit (VIDEO)

albswiss.com

Milan me vetëm gjashtë pikë për gjashtë javë

albswiss.com

Anglisë do t’i mungojë lojtari i njohur kundër Kosovës

albswiss.com

Januzaj kthehet në Premierligë, kalon te ish-kampioni

admin

Tre mundës nga Kosova pjesë e Kampionatit Ballkanik

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!