fbpx
Alb'swiss TV
Sport

Chelsea fiton në Amsterdam me gol të vonshëm, Leipzig e mund Zenitin

Loading...

Chelsea e ka mundur Ajaxin falë një goli të vonshëm të rezervistit Mitchy Batshuayi, ndërkohë që RB Leipzig fitoi ndaj Zenitit me rikthim në dy ndeshjet e para të ditës së mërkurës në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi belg Batshuayi erdhi nga stoli dhe e shënoi golin e fitores për Chelsean në minutën e 86-të, duke ia siguruar skuadrës së Frank Lampard tri pikë që e barazojnë me Ajaxin në renditjen e Grupit H, raporton Gazeta Express, përcjellë gazeta Koha.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në të njëjtën kohë, RB Leipzig e mposhti Zenitin në Red Bull Arena, falë golave nga Konrad Laimer dhe Marcel Sabitzer.

Klubi gjerman merr kreun e Grupit G pas këtyre tri pikëve, duke e lënë prapa Lyonin me katër pikë, por një ndeshje më pak të zhvilluar.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Harry Kane shënon gol të jashtëzakonshëm (VIDEO)

albswiss.com

Salah në qëndër të kritikave, shkak një foto me Alessandra Ambrosion!

albswiss.com

Chamberlain: Salah është vetjak – nuk e pason topin

albswiss.com

Conte e dëshiron Matiqin në Inter

albswiss.com

Halil Kastrati në përkrahje të Kombëtares: Forca djem, gjithmonë me ju (VIDEO)

albswiss.com

Rudi Vata kërkoi largimin e Mërgim Mavrajt – reagon Afrim Tovërlani

albswiss.com