fbpx
Alb'swiss TV
Sport

De Ligt nuk i dëgjon kritikët

Loading...

Matthijs de Ligt thotë se është duke i injoruar kritikat për paraqitjet e tij për Juventusin, sepse është i bindur se po luan mirë për klubin e ri. Shtypit italian nuk është duke i lënë përshtypje loja e mbrojtësit holandez deri tani për Juven, sidomos duke qenë se ai është mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit italian, transmeton Gazeta Express, përcjellë gazeta Koha.

“Mendoj se kam luajtur mirë: isha i qëndrueshëm dhe nuk bëra gabime”, tha 20-vjeçari për De Telegraaf pas fitores së Juventusit 2:1 kundër Lokomotiv Moscow.

“Unë e bëra punën time në mbrojtje. Lokomotiv nuk pati asnjë goditje në portë praktikisht”, shtoi ai. “Nuk jam di shumë për kritikat sepse nuk e lexoj shtypin shumë më, të jem i sinqertë”, theksoi ai.

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Solskjaer do t’i shpenzojë 100 milionë euro në transferime

albswiss.com

Kur dashuria për Kombëtaren nuk njeh limite, shikoni sakrificën e çmendur të tifozit shqiptar

albswiss.com

Nuk do ta besoni se cila është skuadra më e ndëshkuar në Angli

albswiss.com

Habit trajneri i Suedisë, grumbullon në kombëtare mbrojtësin italian të Parmës

albswiss.com

Mirela Jakupi – Futbollistja shqiptare që premton!

admin

Interi merr fitore të madhe ndaj Dortmundit, Barcelona vuan, por fiton ndaj Slavia Pragës

albswiss.com