fbpx
Alb'swiss TV
Sport

Dy klubet e njohura gjermane rivalizojnë për Milot Rashicën

Milot Rashica i Werder Bremen ka shënuar dhjetë gola në Bundesliga në vitin 2019 – një më shumë se ylli i Borussia Dortmund, Jadon Sancho. Nuk është çudi që shumë klubet të mëdha e kanë në radar sulmuesin kosovar, përfshirë dhe FC Schalke 04 së fundmi.Sipas “Sport Bild”, Schalke është duke e rivalizuar RB Leipzigun për Rashicës., por 23-vjeçari nuk do të jetë i lirë për blerësit e mundshëm.

Mediat kishin raportuar se Benfica tashmë kishte ofruar 18 milionë euro për Rashica verën e kaluar. Sidoqoftë, Portugalia nuk është atraktive për lojtarin, i ci,i më shumë mendon një kalim në vende si Spanja, Italia, Anglia ose qëndrim në Bundesligë, por në ndonjë klub më të madh.

Werder ende nuk ka hequr dorë dhe kërkon renovim, të kontratës që skadon në vitin 2022. Deri më tani nuk ka asnjë marrëveshje midis palëve.

/Alb’swiss TV/

Të ngjajshme

Reagon Qeveria e Spanjës për El Clasicon Barcelona – Real Madrid

albswiss.com

Ndryshimet e propozuara nga UEFA për Ligën e Kampionëve i rrezikojnë klubet angleze

albswiss.com

Kosova fiton bindshëm ndaj Maltës, mban kreun në Grup

admin

Manchester City fiton në Liverpool dhe mban hapin e “The Reds”

albswiss.com

Paralajmërohet kandidatura e Platinit për president të FIFA-s në vitin 2023

albswiss.com

Kosova i ka sytë kah Muriqi dhe Celina

albswiss.com
Loading...
Loading...
error: Content is protected !!