fbpx
Alb'swiss TV
Sport

Interi merr fitore të madhe ndaj Dortmundit, Barcelona vuan, por fiton ndaj Slavia Pragës

Loading...

Interi ka arritur të shënojë fitore ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-0 në kuadër të grupeve të Ligës së Kampionëve. Zikaltërit e dinin që vetëm fitorja ju bën punë në këtë takim, duke e nisur furishëm nga fillimi. Goli i parë erdhi në minutën e 22-të kur Lautaro Matrinez shënoi në portonë e Burkit.

Në pjesën e parë nuk kishte më gola, ndërsa pjesa e dytë ishte edhe më interesante. Julian Brand dhe Jadon Sancho kishin raste të mira për ta barazuar ndeshjen, por Samir Handanovic ishte në formë.

Interit fitoi penallti në minutën e 83-të, por Martinez gaboi nga penalltia, pasi Burki e kuptoi goditjen e tij. Candreva ishte që solli qetësi te Interi, pasi shënoi në minutën e 89-të nga një kundërzbritje.

Me këtë fitore Interit ka katër pikë, aq sa Dortmundi, ndërsa Barcelona është lider me shtatë sosh.

Barcelona e ka mposhtur me shumë vështirësi Slavia Pragën në kuadër të Ligës së Kampionëve me rezultat 1-2. Pas vetëm tre minutash lo jë, Blaugranasit kaluan në epërsi me golin e Lionel Messit që u asistua nga Athur Melo. Pjesa e parë përfundoi me këtë epërsi minimale të skuadrës katalunase, derisa e dyta filloi më mirë për vendasit.

Slavia Praga i barazoi shifrat në 1-1 me golin e shënuar nga mbrojtësi Jan Boril në minutën e 50-të, nga asistimi i Lukas Masopust. Por, epërsia e vendasve zgjati vetëm shtatë minuta, pasi Peter Olayinka e devijoi goditjen e Luis Suarezit për ta futur topin në rrjetën e tij.

Liverpooli ashtu siç është pritur ka marr fitore ndaj Genkut në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve m rezultat 4-1. Ndeshja nisi shumë mirë për The Reds që shënuan që në minutën e dytë me Alex Oxlade Chamberlain që shënoi me një goditje nga 20 metra. Genk u kundërpërgjigj me gol në minutën e 27-të, por u anulua pas rishikimit të VAR. Salah provoi në minutën e 30-të, pior as ky nuk kishte sukses. Pjesa e parë nuk kishte më raste.

Në pjesën e dytë ishte përsëri Chamberlain që shënoi për 2-0 në minutën e 57-të. Më pas ishte moment i Mohamed Salah që fillimisht shënoi në minutën e 77-të, ndërsa me golin në minutën e 87-të e mbylli takimin. Genk krejt në fund shënuan me Odey pë 4-1. Liverpooli tani ka gjashtë pikë dhe është në vendin e dytë. 

/Alb’swiss TV/

Loading...

Të ngjajshme

Kombëtarja e Kosovës lë në harresë konfliktet e lodhshme politike

albswiss.com

Shaqiri me medaljet e fituara i kundërpërgjigjet kritikave të mediave zvicerane (FOTO)

albswiss.com

Sot stadiumi “Fadil Vokrri” hap dyert për herë të parë, Drita e Prishtina luftojnë për Superkupën e Kosovës

admin

Luka Modric i jep fund “epokës Messi – Ronaldo”, shpallet fitues i “Topit të Artë”

admin

Vritet ish-basketbollisti Andre Emmett

albswiss.com

Kombëtarja e Kosovës niset për në Angli (FOTO)

albswiss.com